Processed with VSCO with al3 preset

#120. #GIRLSTALK. DZIEWCZYNY, ROZMOWY, ŻYCIE – Paulina Klepacz, Karolina Cwalina – Stępniak

 

 

Ocena: 10/10
Autor: Karolina Cwalina-Stępniak, Paulina Klepacz
Tytuł: #GIRLSTALK
Wydawnictwo: Sensus
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
Cena rynkowa: 49,00 zł

 

 

Niełatwo być kobietą. Być może jest to już oklepany, wytarty frazes, ma w sobie jednak sporo racji. We współczesnym świecie kobieta musi być: świetną matką, efektywną pracownicą, znakomitą żoną/dziewczyną, sprawdzającą się jako kochanka, powiernica, kumpela, opiekunka. Bierzemy na siebie to „jarzmo” bez mrugnięcia okiem i z uśmiechem na ustach maszerujemy przez życie. Kiedy jednak zamykamy drzwi mieszkania, uśmiech zamienia się w łzy. Niełatwo sprostać oczekiwaniom otoczenia, oj, niełatwo. Czy jednak musimy za wszelką cenę to robić i tracić kontakt z rzeczywistością i co najważniejsze, z nami samymi, by wiecznie spełniać oczekiwania innych? 🙂 Otóż nie, uwierzycie? Możemy żyć po swojemu, nie unikać trudnych, niewygodnych tematów, być szczęśliwymi i spełnionymi.

Poznajcie kilkadziesiąt niezwykłych kobiet, zupełnie innych od siebie. Zainspirujcie się ich niesamowitymi historiami!

 

***

 

O CZYM

Może zacznę od przedstawienia autorek, bo im również należy się słowo ode mnie.

Paulina Klepacz – feministka „gadająca ciągle o seksie”, autorka książek, jedna z twórczyń feministyczno-erotycznego magazynu „G’rls Room”.

Karolina Cwalina – Stępniak – coach, autorka książki „Sexy zaczyna się w głowie”. Tradycjonalistka, pragmatyczka, postrzegająca świat zero-jedynkowo. Wierząca i praktykująca. Nie znosi ludzi „słodkopierdzących”.

 

Już ta krótka charakterystyka autorek wystarczy, by zdać sobie sprawę z tego, że są niczym ogień i woda. Już po przeczytaniu kilku słów o nich, wiedziałam, że ta książka będzie fascynująca. Dwa światopoglądy, dwa punkty widzenia…

…i kilkadziesiąt różnych kobiet (i mężczyzn!): psycholożka, producent, makijażysta, mama nastoletnich bliźniaczek, właścicielka firmy, historyczka, menedżerka w salonie kosmetycznym, i wiele, wiele innych niesamowitych babeczek – to właśnie bohaterki „#GIRLSTALK”. Książka sformułowana jest w formie wywiadów. Nie istnieje chyba temat, który nie zostałby tu poruszony. Od tych błahych, zabawnych wręcz, po tematykę najwyższego kalibru. Nie ma tu tematów tabu. Kiedy mamy problem, szukamy powiernika, chcemy się wyżalić, bądź zamykamy się w sobie, dusimy emocje. Autorki postawiły sobie za cel stworzenie „książkowej” przyjaciółki, w której znajdziemy kobiety podobne nam, męski punkt widzenia. I obietnicę, że będzie dobrze 🙂

 

DLA KOGO

„#GIRLSTALK” to kolejna pozycja, którą przeogromnie polecam każdej kobiecie, bez względu na jej wiek, doświadczenia, status. To powinna być lektura obowiązkowa. Każdy wywiad to skarbnica inspiracji, impulsów do działania, zmian. Jest nostalgicznie, jest smutno, jest radośnie, jednak każda rozmowa ma w sobie ogromny ładunek nadziei. Każda z nas znajdzie w tej książce kobietę podobną do siebie. Cudownie móc utożsamić się z kimś, wiedzieć, że można żyć inaczej, po swojemu i być szczęśliwą.

 

 

PODSUMOWANIE

Tak wiele z nas nie ma odwagi, by zmienić swoją sytuację: zostać mamą, bądź świadomie zrezygnować z macierzyństwa. Zmienić pracę, iść na „swoje”, a może wyrwać się z toksycznego związku. Mamy problem z zaakceptowaniem siebie, swojego ciała, seksualności. Dziewczyny, nie jesteśmy same! Oto przed Wami pozycja o nas, o każdej z nas razem i każdej osobno, bo jesteśmy zupełnie wyjątkowe, a jednocześnie posiadamy te same potrzeby.

„#GIRLSTALK” to książka, na punkcie której zwariowałam i mimo, że przeczytałam ją kilka dni temu, wciąż do niej wracam. Wypisuję sobie na kartce własne spostrzeżenia, tematy, które chcę poruszyć na blogu, tematy, które mnie bolały, poruszyły. Zachwyciły mnie bohaterki tej książki. Niby zwykłe kobiety, z jakimi każdego dnia mamy do czynienia, które mijamy na ulicy, a tak niezwykłe, tak fascynujące! Brak słów!

Kobietki, tak OGROMNIE polecam!

 

Wasza Margot

 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Sensus.

 • Agaa W

  Wow. Zdjęcia są piękne 😉 Jeśli chodzi o książkę to na pewno po nią sięgnę. Chyba właśnie teraz takiej potrzebuje 😉

  0

  • Kochana, dopóki nie przeczytałam tej książki nie wiedziałam, jak bardzo była mi potrzebna! 😊❤️❤️

   0

 • Kasia Arnista

  Mi się wydaje że my kobiety mamy straszny problem z tym żeby sięgać po swoje szczęście. Jest tak ponieważ z każdej strony słyszymy i mamy wsadzane w głowy że dbanie o siebie i swoje szczęście jest samolubne i że kobieta powinna dbać o wszystkich wokoło (np. Rodzinę) tylko nie o siebie…
  A ksiazke chyba sprezentuje mojej 15 letniej siostrzenicy myślę że jako młoda kobietka potrzebuje książki-przyjaciółki 🙂
  Recenzje jak zawsze miło się czytało 🙂
  Uf… Ale ci walnelam poemat 😂😍

  0